Varjuteatri etendus "Lugu ütlemata jäänud asjadest"

Koostöös Ungari teatripedagoogi Nóra Vargaga oleme loonud sõnadeta varjuteatri etenduse, mis põhineb meie enda interpretatsioonil Mari muinasjutu ning tänapäevaste teemade põhjal. Nóra, kes on lisaks teatripedagoogile ka nukunäitleja, manipuleerib nukke ja mina olen etendusel muusiku rollis, peamiselt akordionistina, kuid kasutan ka eksperimentaalseid instrumente. Etenduse muusika põhineb Fenno-Ugri traditsionaalsel muusikal - kõlavad lood Marimaalt, vodjalastelt, Ungarist, Eestist, Soomest ning lisaks ka Fenno-Ugri muusikast inspireeritud uuest loomingust.

Foto: Petri Kärkkäinen

Koostöö animatsioonikunstniku Terje Henkiga

Rõõm on olnud teha koostööd Terjega alatest aastast 2018 kui Terje tegi animatsiooni minu loole "The Circle".  Animatsioon esilinastus Lissabonis, Portugalis, Monstra animatsioonifestivali avamisel, kus mina reaalajas oma lugu animatsioonile peale mängisin. Meie uusim koostööprojekt kannab pealkirja "Kes see tunne on?". Tutvu Terje Henki loodud Jutupaunik keskkonnaga siin!


Duo Maimu Jõgeda & Senni Heiskanen


Suvel 2021 otsustasime luua duo koos Soome kandlemängija ja laulja Senni Heiskaneniga. Senni spetsialiteet on Soome pärimusmuusika - ta mängib kahte erilist kannelt: Saarijärvist pärit kannelt ja Soome tüüpi kromaatilist kannelt. Meie repertuaar koosneb traditsionaalsest muusikast Soomest, Eestist, Taanist ja Rootsist ning Põhjamaade pärimusest inspireeritud omaloomingust.

Foto: German A. Castiblanco Moreno


My Eye Candy My Somatic Fiction and My Body Archive

Kuidas me näme, tunnetame ja kontrollime oma keha? Mis tähendab meie keha privaatsus? Meil kõigil on oma nägemus, milline üks keha olla võib: ideaalne keha; tervislik keha; keha, mille järgi mõistame sugu. Meie arusaam maailmast on seotud meie kehaga, sellest tulenevate rõõmude ja valudega. Selle projekti eesmärk on mõtiskleda kõige selle üle, mida tajume igapäevaselt oma kehaga - seda kõike anname edasi teatriliste ja improvisatsiooniliste elementidega, fookuses erinevad materjalid ja helid. Tegu on koostöö-projektiga koos Ungari teatripedagoogi Nóra Varga, Soome näitleja Minttu-Maaria Makkonen ja Soome kunstniku Ines Masantiga.  Virtuaalne näitus on leitav siit:  www.mysomaticfiction.com

Projekt sündis vahemikus august kuni detsember 2020. Näituse avasime detsembris 2020. 

Foto: Nóra Varga


GROV 

GROV on piireületav koosseis, mis ühendab kuus erinevast rahvusest muusikut üheks täiesti omanäolise kõlaga tervikuks. Bändi liikmed tõi kokku Põhjamaade pärimusmuusika magistriprogramm. Olles kogunud inspiratsiooni Soomes, Norras, Taanis ja Rootsis on ansambli muusika tugevalt mõjutatud nendest riikidest. Nimi GROV sümboliseerib gruuvi ja traditsiooni põimumist. Bändi repertuaar koosneb nii traditsioonilise muusika arranžeeringutest kui omaloomingust.
Bändi kuuluvad 
Coline Genet (Prantsusmaa) - viiul, laul
Jannike Svensvik (Norra) - viiul
Jeroen Laureyssens (Belgia) - diatooniline akordion
Maimu Jõgeda (Eesti) - akordion
Martin Strange Lorenzen (Taani) - klarnetid
Senni Heiskanen (Soome) - kannel, laul

Foto: Justyna Krzyźanowska


Middle Eastern Orchestra

Middle Eastern Orchestra ehk tõlkes Lähis-Ida orkester on Ali Haithemi eestvedamisel moodustatud koosseis, kellega olen mänginud aastast 2019. Dirigent: Kaapo Johannes Ijas.