Duo Maimu Jõgeda & Senni Heiskanen

Suvel 2021 otsustasime luua duo koos Soome kandlemängija ja laulja Senni Heiskaneniga. Senni spetsialiteet on Soome pärimusmuusika - ta mängib kahte erilist kannelt: Saarijärvist pärit kannelt ja Soome tüüpi kromaatilist kannelt. Meie repertuaar koosneb traditsionaalsest muusikast Soomest, Eestist, Taanist ja Rootsist ning Põhjamaade pärimusest inspireeritud omaloomingust.

Foto: German A. Castiblanco Moreno



My Eye Candy My Somatic Fiction and My Body Archive

Kuidas me näme, tunnetame ja kontrollime oma keha? Mis tähendab meie keha privaatsus? Meil kõigil on oma nägemus, milline üks keha olla võib: ideaalne keha; tervislik keha; keha, mille järgi mõistame sugu. Meie arusaam maailmast on seotud meie kehaga, sellest tulenevate rõõmude ja valudega. Selle projekti eesmärk on mõtiskleda kõige selle üle, mida tajume igapäevaselt oma kehaga - seda kõike anname edasi teatriliste ja improvisatsiooniliste elementidega, fookuses erinevad materjalid ja helid. Tegu on koostöö-projektiga koos Ungari teatripedagoogi Nóra Varga, Soome näitleja Minttu-Maaria Makkonen ja Soome kunstniku Ines Masantiga.  Virtuaalne näitus on leitav siit:  www.mysomaticfiction.com

Projekt sündis vahemikus august kuni detsember 2020. Näituse avasime detsembris 2020. 


Foto: Nóra Varga




GROV 

GROV on piireületav koosseis, mis ühendab kuus erinevast rahvusest muusikut üheks täiesti omanäolise kõlaga tervikuks. Bändi liikmed tõi kokku Põhjamaade pärimusmuusika magistriprogramm. Olles kogunud inspiratsiooni Soomes, Norras, Taanis ja Rootsis on ansambli muusika tugevalt mõjutatud nendest riikidest. Nimi GROV sümboliseerib gruuvi ja traditsiooni põimumist. Bändi repertuaar koosneb nii traditsioonilise muusika arranžeeringutest kui omaloomingust.
Bändi kuuluvad 
Coline Genet (Prantsusmaa) - viiul, laul
Jannike Svensvik (Norra) - viiul
Jeroen Laureyssens (Belgia) - diatooniline akordion
Maimu Jõgeda (Eesti) - akordion
Martin Strange Lorenzen (Taani) - klarnetid
Senni Heiskanen (Soome) - kannel, laul

Foto: Justyna Krzyżanowska



Middle Eastern Orchestra

Middle Eastern Orchestra ehk tõlkes Lähis-Ida orkester on Ali Haithemi eestvedamisel moodustatud koosseis, kellega olen mänginud aastast 2019. Dirigent: Kaapo Johannes Ijas.