Foto Mikko Malmivaara
Alterne

Alterne on Helsingis baseeruv verivärske trio. Kolm muusikut kohtusid õpingute ajal Sibeliuse Akadeemias õppides ning bändi liider, Ida Marie otsustas just nende muusikutega oma kompositsioone hakata mängima. Koos oma originaalse muusikaga loob Alterne muusikalise portree, kus uuenduslik lähenemine rahvamuusikale on käsikäes pärimusmuusikaga. Ansambli muusikat võib žanrilistelt kirjeldada kui "dream folk", mis ühendab endas elemente nii rahvamuusikast, popmuusikast kui ka ambientmuusikast. Bändi muusika kutsub kuulaja atmosfäärilisse universumisse, kus luulelised meloodiad, kaunid harmooniad ja virtuoossed soolod on fookuses.

Ida Marie Jessen – vokaal
Oscar Beerten – viiul
Maimu Jõgeda – akordion

Varjuteatri etendus "Lugu ütlemata jäänud asjadest"

Koostöös Ungari teatripedagoogi Nóra Vargaga oleme loonud sõnadeta varjuteatri etenduse, mis põhineb meie enda interpretatsioonil Mari muinasjutu ning tänapäevaste teemade põhjal. Nóra, kes on lisaks teatripedagoogile ka nukunäitleja, manipuleerib nukke ja mina olen etendusel muusiku rollis, peamiselt akordionistina, kuid kasutan ka eksperimentaalseid instrumente. Etenduse muusika põhineb Fenno-Ugri traditsionaalsel muusikal - kõlavad lood Marimaalt, vodjalastelt, Ungarist, Eestist, Soomest ning lisaks ka Fenno-Ugri muusikast inspireeritud uuest loomingust.

Foto: Petri Kärkkäinen

Koostöö animatsioonikunstniku Terje Henkiga

Rõõm on olnud teha koostööd Terjega alatest aastast 2018 kui Terje tegi animatsiooni minu loole "The Circle".  Animatsioon esilinastus Lissabonis, Portugalis, Monstra animatsioonifestivali avamisel, kus mina reaalajas oma lugu animatsioonile peale mängisin. Meie uusim koostööprojekt kannab pealkirja "Kes see tunne on?". Tutvu Terje Henki loodud Jutupaunik keskkonnaga siin!

MIR Trio

MIR Trio sündis aastal 2022 kui Taiwanist pärit tablamängija I-Han otsustas kutsuda Eestist pärit akordionisti Maimu ja Xinjiangist pärit kitarristi Repkati enda lemmikmuusikat mängima. Peagi leidsid mängijad, et selline huvitav kooslus, mis toob kokku Lääne ja Ida inspireeris neid lisaks olemasolevale repertuaarile luua ka oma muusikat. MIR Trio esimene EP ilmus kevadel 2023 ning hõlmab endas viit lugu. Muusika, mis trio esitab, koosneb bändiliikmete kodukandist pärit pärimusmuusikast, lemmiklugudest üle maailma ning omaloomingust. Ansambli nimi, MIR Trio tuleb venekeelsest sõnast MIR, mis tähendab ‘rahu’ ja ‘maailm’ ning ühtlasi on see meie initsiaalidest moodustuv lühend. Aprillis 2023 ilmus ansambli esimene EP nimega 'MIR'. Kuula seda Spotifyst, Apple Musicust või mujalt.

Foto Hijran Kiroran

Odd Hugo
Minu lemmik Eesti indie-bänd, kellega koos esinesin esimest korda Jazzkaarel 2015. aastal ning sellest ajast saadik olen Odd Hugo laiendatud koosseisus.

Middle Eastern Orchestra

Middle Eastern Orchestra ehk tõlkes Lähis-Ida orkester on Ali Haithemi eestvedamisel moodustatud koosseis, kellega olen mänginud aastast 2019. Dirigent: Kaapo Johannes Ijas.



Duo Maimu Jõgeda & Senni Heiskanen

Suvel 2021 otsustasime luua duo koos Soome kandlemängija ja laulja Senni Heiskaneniga. Senni spetsialiteet on Soome pärimusmuusika - ta mängib kahte erilist kannelt: Saarijärvist pärit kannelt ja Soome tüüpi kromaatilist kannelt. Meie repertuaar koosneb traditsionaalsest muusikast Soomest, Eestist, Taanist ja Rootsist ning Põhjamaade pärimusest inspireeritud omaloomingust.

Foto: German A. Castiblanco Moreno


My Eye Candy My Somatic Fiction and My Body Archive

Kuidas me näme, tunnetame ja kontrollime oma keha? Mis tähendab meie keha privaatsus? Meil kõigil on oma nägemus, milline üks keha olla võib: ideaalne keha; tervislik keha; keha, mille järgi mõistame sugu. Meie arusaam maailmast on seotud meie kehaga, sellest tulenevate rõõmude ja valudega. Selle projekti eesmärk on mõtiskleda kõige selle üle, mida tajume igapäevaselt oma kehaga - seda kõike anname edasi teatriliste ja improvisatsiooniliste elementidega, fookuses erinevad materjalid ja helid. Tegu on koostöö-projektiga koos Ungari teatripedagoogi Nóra Varga, Soome näitleja Minttu-Maaria Makkonen ja Soome kunstniku Ines Masantiga.  Virtuaalne näitus on leitav siit:  www.mysomaticfiction.com

Projekt sündis vahemikus august kuni detsember 2020. Näituse avasime detsembris 2020.

Foto: Nóra Varga

GROV
Bändi liikmed tõi kokku Põhjamaade pärimusmuusika magistriprogramm Nordic Master in Folk Music aastal 2019-2021. Nimi GROV sümboliseerib gruuvi ja traditsiooni põimumist. Bändi repertuaar koosneb nii traditsioonilise muusika arranžeeringutest kui omaloomingust. 

Coline Genet (Prantsusmaa) - viiul, laul
Jeroen Laureyssens (Belgia) - diatooniline akordion
Maimu Jõgeda (Eesti) - akordion
Martin Strange Lorenzen (Taani) - klarnetid
Senni Heiskanen (Soome) - kannel, laul
Jannike Svensvik - Norra viiul


Foto: Justyna Krzyźanowska