Olen akordionist, helilooja, arranžeerija ja õpetaja. Minu looming on peamiselt inspireeritud eesti ja põhjamaade pärimusmuusikast ning muidugi kõigest, mis mul eluteel märgilise tähendusega on olnud - olgu selleks loodus, inimesed või emotsioonid. Armastan eesti pärimusmuusikat ning selle interpreteerimist akordionil - minu teiselt plaadilt leiad kolm seadet eesti torupillilugudest. Olen õpetanud Saue muusikakoolis akordionit ning olnud juhendaja mitmetes erinevates suvelaagrite nii Eestis kui välismaal. Hetkel tegutsen vabakutselise muusikuna ning reisin nii Põhjamaades, Eestis kui kaugemal.

Kõik algas Võru muusikakoolis...

Alustasin muusikaõpinguid 9-aastaselt Võru Muusikakoolis Siiri Kahari akordioniklassis. Sealsete õpingute ajal sai kaasa tehtud Võru muusikakooli akordioniorkestris, Võru-Aruküla akordioniorkestris ning korduvalt osaletud Pärnus Kristel Laasi poolt korraldatavas akordionistide suvelaagris. Koos Võru-Aruküla orkestriga osalesime mitmetel festivalidel ja konkursitel, sealhulgas 2008. a toimuval V Euroopa akordioniorkestrite festivalil ja konkursil Prahas, kus orkester saavutas oma kategoorias III koha. Aastal 2009. võitsin Võru Akordionimuusikafestivali võistumängimisel Grand Prix. Võru muusikakoolis õppides osalesin mitmetel võistumängimistel, kus mitmetel silmapaistvatele kohtadele tulin. Rõõmsaim mälestus on aastast 2009 kui sõbra Erik Nisuga esimest kohta jagama jäime!

Tartu periood

Pärast Rõuge Põhikooli ning Võru Muusikakooli lõpetamist astusin paralleelselt Hugo Treffneri Gümnaasiumisse ja Heino Elleri nimelisse Tartu Muusikakooli. Hugo Treffneri Gümnaasiumi humanitaarsuuna lõpetasin aastal 2012. Küll aga pärast aastat Külli Kudu käe akordioniklassis, vahetasin klassikalise akordioni eriala rütmimuusika vastu, mille aastal 2014 lõpetasin. Rütmimuusika õpingute ajal oli minu õpetajaks Jaak Lutsoja. Lisaks akordionile armusin vibrafoni ning õppisin seda 2 aastat Raivo Rebase käe all. Õpingud Elleris sütitasid minus huvi omaloomingu vastu. Aastal 2014 pälvisime koosseisuga Maimztet ERMO ehk Tartu Elleri kooli rütmimuusika osakonna noorte loomingukonkursil Jazz Time Eripreemia. Maimztetiga esinesime mitmetel festivalidel, sealhulgas: Jazz Time, Tudengijazz ning IDeeJazz. See oli minu loomingulise karjääri algus, mis jätkus hiljem Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus õppisin kompositsiooni Robert Jürjendali käe all. Lisaks õpetas mulle arranžeerimist Malle Maltis ning pillide tundmist Tõnu Kõrvits. 

Õpingud Eesti Muusika- & Teatriakadeemias

2014 aasta sügisel alustasin õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias jazzmuusika erialal Kristjan Randalu käe all. Samal ajal võtsin pärimusmuusika tunde Tuulikki Bartosikilt. Need innustasid mind niivõrd palju, et aastal 2016 otsustasin vahetada eriala ning asusin õppima pärimusmuusikat. Õpingute jooksul Eesti muusika- ja Teatriakadeemias olid mu erialaõpetajad Tuulikki Bartosik, Olli Kari ja Juhan Uppin. Aastal 2018/2019 läksin Erasmus+ programmiga vahetusüliõpilasena Soome Sibeliuse akadeemiasse, kus õppisin Maria Kalaniemi, Teija Niku, Olli Kari ja Timo Alakotila käe all. See oli niivõrd positiivne kogemus, et pole imestada, et magistrikraadi otsustasin Soomes omandada! Kevadel 2019 lõpetasin EMTA olles omandanud bakalaureusekraadi humanitaarteadustes.

Põhjamaade Pärimusmuusika Magister

Sügisel 2019 alustasin õpinguid Sibeliuse akadeemia tudengina Nordic Master in Folk Music magistriprogrammis, mille raames õppisin esimesel semestril Rootsi Kuninglikku Muusikaakadeemias, teisel semestril Taanis (SDMK), kolmandal semestril koduülikoolis Soomes (Sibeliuse akadeemias) ja neljandal semestril Norras Bergeni ülikoolis, pisikeses linnas nimega Voss, viimane küll aga toimus üle videosilla. Olukorra tõttu maailmas pikendasin oma õpinguid ja täiendasin ennast Soome pärimusmuusika, kompositsiooni, pedagoogika ning filmimuusika alal oma koduülikoolis, Sibeliuse akadeemias. Magistrikraadiga lõpetasin eelnimetatud akadeemia juunis 2023.

Hetkel tegutsen vabakutselise muusikuna, helilooja ja arranžeerijana, filmimuusikaheliloojana, akordioniõpetajana ning teen koostööprojekte erinevate muusikute ja kunstnikega. Loe lisa sektsioonist "koostööd".

Ethno!

Ethno on olnud suur osa minu elust. Aastal 2014 käisin esimest korda Eesti Ethnos ning sealt edasi viis tee mind Rootsi Ethnosse (2015). Tegin kaasa Ethno on the Road Eestis ja Rootsis aastal 2015. Aastal 2016 käisin Prantsusmaal Ethno mentorite koolitusel ning sellest ajast olen olnud vabatahtlik Eesti Ethnos, mentor Eesti Ethnos (2018), Rootsi Ethnos (2021), Palestiina Ethnos (2022), Ethno Flandrias (2023) ja kes teab, kuhu Ethnosse ma järgmisena lähen! 

Pedagoog

Armastan juhendada, olla mentoriks, õpetada akordionit, kompositsiooni ja kõike muusika ja -teostusega seonduvat! Võta julgelt ühendust kui sooviksid minu käest tundi võtta!